Çeyizlik Örgü Modeller Örgü Danteller

2015 Dantelden Örgü Bohça Modelleri

Written by AdminÖrgü

Bohçalar günümüzde daha çok nişanlanan çiftler için her iki ailenin hazırlayıp birbirine vereceği hediyelerin içine konulması için hazırlanan şık ve gösterişli modellerden oluşuyor. Nişanlarda uygulanan bohça verme geleneği günümüzde de en güzel şekilde devam ettirildiği için her genç kız ve erkek için anneler tarafından şık bohçalar hazırlanmalıdır. 2015 dantel örgü bohça modelleri arasından seçeceğiniz bir modeli kendiniz örebilir ya da çocuğunuzun çeyizi için ördürebilirsiniz.
Oldukça gösterişli bir bohça istiyor iseniz ipek saten kumaş kenarlarına küçük çiçek motiflerinden oluşan bir kenar örebilir orta kısmına da aynı çiçeğin büyük modelini uygulayarak daha zengin görünmesini sağlayabilirsiniz. Bohçalar genelde zarf şeklinde kapatıldığı için zarfın uç kısımları daha fazla hareketlendirilerek salkım şeklinde çiçekler ile süslenirken diğer kenarların aynı çiçeğin birkaç sıra şeklinde geçiş yapmasından oluşan oldukça şık olan bu modeli tercih edebilirsiniz.
Bir başka bohça örneği de 4 kenarın iç kısmına örülen Osmanlı motiflerinden oluşan kenarlarında yine bu motifin küçülmüş modelleri uygulanarak örülmesinden oluşan modeldir. Bu model altın simli iple örülerek bohçaya oldukça zengin bir hava kattığı için en çok tercih edilen bohça modelleri arasında yer almaktadır.

Sitemizde çok bakılanlar :

  • zarf bohça modelleri

About the author

AdminÖrgü

Leave a Comment