Çeyizlik Örgü Modeller Genel

Çeyizlik Lif Modelleri

Written by A_Simge

Yüzyıllardan bu yana Türk geleneklerinde çeyiz sandıklarının yeri oldukça büyüktür. Anneler, kızları evlenmeden önce yıllar boyunca uğraştığı çeyizlik parçaları ile çeyiz sandıklarını donatıyor. Siz de evinizde yapacağınız lif modelleri sayesinde kızınızın ya da kendi çeyizinizin çok daha gösterişli ve dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz.

Çeyizlik lif modelleri için tercih edebileceğiniz birçok farklı motif seçeneği bulunuyor. Yapacağınız lif modellerinde tercihinize bağlı olarak çiçek motiflerini kullanabileceğiniz gibi hayal gücünüze bağlı olarak yeni motifler de üretebilirsiniz. Geçmişte kullanılan klasik kare, dikdörtgen ve yuvarlak lif modellerinin yanı sıra günümüzde farklı alternatif lif modelleri de üretilmeye başlandı.

Çeyiz modellerinde klasik modelleri tercih ederek daha geleneksel çeyizlere sahip olabileceğiniz gibi, yeni modelleri kullanarak daha modern çeyiz sandıklarına sahip olabilirsiniz. Modern çeyizlik lif modellerinde genellikle kare ve dikdörtgen gibi şekillerin yanı sıra direkt olarak elbise ya da çiçek şeklinde lif modelleri üretiliyor. Siz de yapacağınız yeni çeyizlik lif modelleri için aşağıda sizin için hazırladığımız lif modellerini kullanabilirsiniz.

About the author

A_Simge

Leave a Comment