Çeyizlik Örgü Modeller

Çiçekli İğne Oyası Modelleri

Geçmişten bu güne iğne oyası modelleri Türk geleneklerinde büyük bir önem taşıyor. Gerek ev dekorasyonunda, gerekse çeyizlerde yer alan iğne oyası modelleri tamamen hayal gücüne dayalı olarak sonsuz çeşitte olabiliyor. Geçmişte tığ oyası ile yapılan örgüler daha ön planda iken günümüzde bu modeller yerini iğne oyası modellerine bırakıyor. İğne oyası modelleri her ne kadar diğer çeşitlere göre zahmetli olsa da zarif ve şık duruşu ile evinize daha büyük uyum sağlayacak.

Çiçekli iğne oyası modelleri iğne oyasında en çok kullanılan çeşitlerden birisidir. Sadece başlı başına örgü olmakla birlikte, oda takımlarında, havlu kenarlarında, masa örtülerinde, vitrin takımlarında ve daha nice eşyada kullanılmaktadır. Tek renk ipliklerden iğne oyası modeli çıkarabileceğiniz gibi, rengarenk ipliklerden çeşitli modeller de çıkarabilirsiniz. Bu sayede yaptığınız çalışmanın da eşi benzeri olmayacak.

İğne oyası işlemelerini yapmak deneyimsiz birisi için ilk bakışta oldukça zor gelebilir. Ancak eliniz alıştıktan sonra daha hızlı ve başarılı işlemeler de çıkarabilirsiniz. Siz de aşağıdaki iğne oyası modellerini örnek alarak kendi iğne oyası modellerinizi ortaya koyabilirsiniz.

 


About the author

A_Simge

Leave a Comment