El İşi Hobi

Çınar Örgü Modeli Nasıl Yapılır

Written by A_Simge

Her geçen gün yeni örgü tekniği gün yüzüne çıkıyor. Geçmişte kullanılan klasik modellerin yanı sıra siz de bu teknikler sayesinde örgülerinize farklı bir hava katabilirsiniz. Çınar örgü modeli de bu yeni örgü modellerinden bir tanesi. Çınar örgü tekniği ile örgü yapmak için öncelikle iki ya da daha fazla çeşit renkte ipliğe ihtiyacınız bulunuyor.

Elinizde sarı ve yeşil iplik var diyelim. Çınar örgü yaparken öncelikle renkleri sıra halinde örgünün arka yüzünde kuruyoruz. Sarı iplik ile üç ilmek ters ördükten sonra yeşil ile ördüğümüz sıradan bir ilmeği örmeden sağ şişe atıyoruz. Örgünün ön yüzüne geçtikten sonra yine üç ilmek örüp bir ilmeği örmeden sağ şişe alıyoruz. Bu şekilde üç sıra ördükten sonra 4. Sırada ön yüz bölümünde sarı ilmek ile yapacağınız tüm ilmekleri ters örgü yapıyoruz.

Örülmeden sağ şişe attığınız yeşil ipliği de burada ters örgü ile örüyoruz. Bu şekilde yaptığınız örgü istediğiniz yüksekliğe çıkana kadar devam edebilirsiniz. Birkaç kez bu işlemi tekrarladıktan sonra örgünün kendini göstermeye başladığını fark edeceksiniz.  

About the author

A_Simge

Leave a Comment