Çeyizlik Örgü Modeller Genel Güzel Havlu Kenarları

Dantel Havlu Kenarı Modelleri

Written by A_Simge

Yüzlerce yıldır Türk geleneklerinde büyük bir yeri olan dantel işlemeleri çeyizlerde kullanılmaya halen devam ediyor. Havlu kenarı işlemeleri ise çeyiz sandıklarının olmazsa olmazlarından bir tanesi. Her ne kadar geçmişten günümüze kadar gelen modeller çeyiz sandıklarında yerini korurken, yeni ortaya çıkan modeller de kullanılmaya devam ediyor. Bu yeni dantel havlu kenarı modelleri ile siz de çeyiz sandıklarınızı hem modern hem de geçmişten gelen gelenekler ile doldurabilirsiniz.

Dantel Havlu Kenarı Modelleri

Dantel havlu kenarları her ne kadar yıllardan bu yana kullanılıyor olsa da son günlerde yeni modeller daha fazla tercih ediyor. Ev dekorasyonlarının değişmesi ile birlikte bu dantel işlemeler de modern zamana ayak uydurmuş durumda. Havlu kenarı işlemelerinin yapımı kolay görünse de oldukça zahmet işlemeler arasında yer alıyor. Daha önceden el işi deneyimi olmayanlar ilk başlarda zorlansa da zamanla elinizin alıştığını ve daha başarılı işler yaptığınızı fark edeceksiniz.

Dantel havlu kenarı işlemeleri için birçok farklı modeli kullanabilirsiniz. Havlu kenarlarında son zamanlarda çiçek desenleri oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Model işlemelerinde tek renk kullanarak sade modeller elde edebileceğiniz gibi isterseniz de farklı renkleri bir arada kullanarak renk çeşitliliği elde edebilirsiniz.

Sitemizde çok bakılanlar :

  • havlkenar

About the author

A_Simge

Leave a Comment