Çeyizlik Örgü Modeller Örgü Danteller

Dantel Pike Takımı Modelleri – Dantel Pike Takımları

Written by A_Simge

Çeyiz sandıklarını yüzyıllardan bu yana süsleyen dantel modelleri, onlarca farklı el işi modellerinde kullanılıyor. Havlu kenarları ve vitrin takımlarında sıklıkla kullanılan modellerin yanı sıra dantel işlemeleri pike takımlarında da tercih ediliyor. Çeyizlik pike takımlarının hazır satılanları bulunanları olsa da el emeği olarak yapılan modeller daha çok dikkat çekiyor.

Dantel pike takımı modellerinin onlarca farklı motif ve model seçeneği bulunuyor. 2017 sezonunda özellikle en çok tercih edilen dantel pike takımları, elde örülen dantel modellerinin kumaşa geçirilmesi ile oluşturuluyor. Dantel geçirmeli pike takımı yapacağınız zaman ilk dikkat etmeniz gereken nokta pike kumaşıdır. Pike kumaşlarında sizi rahatsız etmeyecek modelleri tercih etmeniz daha büyük önem taşıyor. Bunun dışında pike takımlarında kendi zevkinize göre desenleri tercih edebilirsiniz.

Pikeye geçireceğiniz dantelin üzerinde ne kadar uğraşırsanız sonuç da o kadar mükemmel olacaktır. Pike dantelleri tığ ile yapıldığı için yapacağınız modellerde ince işçilik ön plana çıkacaktır. Dantel pike takımlarında genellikle beyaz renk iplik tercih edilse de son zamanlarda ortaya çıkan renkli iplikleri de tercih edebilirsiniz.

About the author

A_Simge

Leave a Comment