Çeyizlik Örgü Modeller Örgü Danteller

Dantel Vitrin Takımı Modelleri

Written by A_Simge

El işi dantel modelleri yıllardan bu yana gerek ev dekorasyonunda gerekse çeyiz sandıklarında kullanılmaya devam ediliyor. El emeği ürünlerin günümüzde değerinin daha da artması ile birlikte dantel modelleri her alanda kullanılmaya başlandı. Genellikle çeyiz sandıklarında, havlu kenarlarında ve dantel vitrin takımlarında kullanılan danteller aksesuar yapımında da oldukça fazla tercih ediliyor. Siz de farklı dantel modelleri sayesinde ev dekorasyonunuzun ve aksesuarlarınızın daha dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz.

Dantel vitrin takımı modelleri için farklı birçok modeli tercih edebilirsiniz. Yapacağınız modellerde yuvarlak formda motifler tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda oval ve kare gibi modelleri de tercih edebilirsiniz. Ev dekorasyonunuzun renklerine dantellerde beyazın yakışmayacağını düşünüyorsanız da kırık beyaz, bej ve açık kahve renkleri de tercih edebilirsiniz.

Dantel vitrin takımı modellerinin dikkat çekici olmasını istiyorsanız, piyasadaki daha kaliteli malzemeleri tercih etmeniz gerekiyor. Eskiden kullanılan vitrin takımları genellikle 12’li set olarak tasarlanıyordu. Bunun nedeni ise vitrinlerin daha büyük ve gösterişli olmasıydı. Ancak günümüzde vitrinlerin daha küçük ve köşe takımı tarzında olması nedeniyle 12’li yapmak yerine 6’lı dantel vitrin takımı modelleri de tasarlayabilirsiniz.

About the author

A_Simge

Leave a Comment