El İşi Hobi

Deniz Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Written by A_Simge

Geçmişte kullanılan birçok örgü tekniği yerini yenilerine bırakmış durumda. Siz de yeni örgü tekniklerini kullanarak yapacağınız kıyafet ve aksesuarların benzersiz ve size özel olmasını sağlayabilirsiniz. Yeni kullanılan örgü tekniklerinden birisi de deniz örgü modelidir. Deniz örgü modeli sayesinde özellikle yapacağınız atkı ve kazak gibi modellerin daha dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Peki, deniz örgü modeli nasıl yapılıyor?

 

Deniz Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

 

Deniz örgü tekniği çift sayılar ile yapılan örgü modellerinden birisidir. Örgünün ön yüzüne 1 kenar ilmeği ördükten sonra yandaki 2. ilmeği şiş üzerine almanız gerekiyor. Yapacağınız örneği çift sayılara kurmanız ve düz örgü ile yapmanız gerekiyor. Elinizdeki sağ şişi kullanarak 1 ilmek kesip ardından yanındaki ilmek ile birlikte 2 ilmeği bir alıp 1 ilmek kesmek şeklinde devam ediyoruz. Örgünün arka yüzü için ise 1 kenar ilmeği örgünden sonra ipliği örgünün düz kısmına alıyoruz. Arka yüz için ilk sırada bir aldığımız ilmeklerden üstte bulunan ilmeği düz örerek devam ediyoruz.

İpliği örgünün ters tarafına geçirdikten sonra yanında yer alan 1 ilmeği ters örüyoruz ve ipliği tekrardan örgünün ön kısmına geçiriyoruz. Ardından bütün ilmeklere aynı işlemi uyguluyoruz.

About the author

A_Simge

Leave a Comment