Çeyizlik Örgü Modeller

El Örgüsü Bayan Patik Modelleri

Written by A_Simge

Yüzyıllar boyunca Türk geleneklerinin ve evlenecek kızların çeyizlerinin olmazsa olmazı el örgüsü patik modelleri günümüzde de popülerliğini korumaya devam ediyor. Günümüze kadar gelmeyi başaran klasik patik modellerinin yanı sıra, yeni patik modelleri de üretilmeye devam ediyor. Siz de evinizde kendi ördüğünüz patikleriniz ile kendinize ya da kızınıza çeyiz hazırlıklarına başlayabilirsiniz.

El örgüsü bayan patik modelleri için binlerce farklı çeşit bulunuyor. Bu örgülerin belirli bir kalıbı olmasına rağmen model seçeneği tamamen hayal gücünüze kalmış durumda. Patiklerde isterseniz tek renk tercih ederek daha sade ve şık bir görünüm elde edebilirken, birden fazla renk seçeneğini de bir arada kullanabilirsiniz. Patiklerin üzerine çeşitli çiçek desenlerini de işleyerek farklı modeller elde edebilirsiniz. Ayrıca ebruli ve sakallı iplik gibi farklı iplik modellerini de tercih ederek farklı tarzda patikler elde edebilirsiniz.

Patiklerde pamuklu iplik tercih etmeniz, hem patiklerin rahat olmasını hem de uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. 5 şiş ile örülen patik modelleri olmakla birlikte isteğe bağlı olarak 4 şiş ve 2 şiş de kullanılmaktadır. Eliniz yatkın ise patikleri tığ ile de örebilirsiniz.

About the author

A_Simge

Leave a Comment