Bebek Örgüler

El Örgüsü Bebek Patiği Modelleri

Written by A_Simge

Bebek patikleri Türk geleneklerinde asırlardır kullanılan ve modası hiç geçmeyen aksesuarlardan bir tanesidir. Bebek patikleri aksesuar olmasının yanı sıra bebeklerin ayaklarını sıcak tuttuğu için de oldukça fazla tercih edilmektedir. Kendi doğacak çocuğunuz için bebek patiği örebileceğiniz gibi aynı zamanda bir akrabanızın ya da yakın arkadaşınızın doğacak bebeği içinde hediye olarak modelleri görebilirsiniz. Son zamanlarda anne kız yada anne oğul tarzında patik modelleri de ön plana çıkmış durumda. Yani hem kendinize hem de çocuğunuza aynı motifli patik örerek aynı patiği kullanabilirsiniz.

Bebek patiği modelleri denince akla yüzlerce farklı çeşit geliyor. Bu patik çeşitlerinden en çok tercih edilenleri ise ponponlu bebek patikleridir. Yapımı zannedildiğinden çok daha kolay olan ponponlu bebek patikleri hem erkek hem de kız bebeklere uyum sağlaması ile dikkat çekiyor.

El örgüsü bebek patiklerini iki şiş ile öreceksiniz yaklaşık olarak 22 ilmek atarak örgüye başlamanız gerekiyor. Bebeğinizin ayak büyüklüğüne göre ilmek sayısını artırıp azaltma inisiyatifi tamamen size kalmış bir durum. 22 ilmeğin üstüne ise 24 sıra haraşo ile devam ediyoruz ve bundan sonra örgünün bir tarafından 10 ilmek kesip 3 sıra düz örgü 3 sıra haraşo örgü şeklinde 45 sıra örmeye devam ediyoruz. Buraya kadar örgünüzü tamamladı iseniz bundan sonra örgüyü komple kesip bitirebilirsiniz. Ardından 45 sıra ördüğünüz bölümü geniş kısmına dikerek kalan geniş kısmına dışa doğru kıvırmanız gerekiyor. Böylece patiğiniz tamamen hazır duruma geliyor.

About the author

A_Simge

Leave a Comment