Bebek Örgüler Örgü Giyim

El Örgüsü Zıbın Modelleri

Written by A_Simge

Özellikle yeni doğmuş bebeklerin hassas ciltleri piyasada hazır satılan kıyafetleri giymek için oldukça narindir. Bu yüzden birçok anne daha bebek doğmadan önce ilk aylarında bebeğinin giymesi için birçok el örgüsü kıyafet yapmaya başlıyor. El örgüsü zıbın modelleri de bunlardan bir tanesi. Zıbınlar hem bebeği sıcak tuttuğu hem de bebeğin gece boyu yaptığı hareketlerden dolayı üstünden çıkmayarak ve bebeğin gece üşümesini önlediği için oldukça fazla tercih ediliyor. Siz de yeni dolacak bebeğiniz için farklı el örgüsü zıbın çeşitleri yaparak bebeğinizi her türlü duruma karşı koruyabilirsiniz.

El örgüsü zıbın modellerinin birçok çeşidi bulunuyor. Yapacağınız zıbın modellerinde bebeğinizin cinsiyetine göre farklı modeller yapabilirsiniz. Erkek bebekler için genellikle beyaz ve mavi tonları kullanırken kız bebekler için ise genellikle pembe, kırmızı, mor ve beyaz renkler tercih edilmektedir.

Yapacağınız modellerde sadece kullandığınız renkleri değil aynı zamanda motifleri değiştirerek farklı çeşitler elde edebilirsiniz. Günümüzde kız bebekler için genellikle farklı çiçek ve elbise desenleri zıbınlarda motif olarak tercih edilirken, erkek bebeklerde ise daha çok gemi dümeni motifi ve benzeri modeller tercih edilmektedir.

About the author

A_Simge

Leave a Comment