Çeyizlik Örgü Modeller

En Şık Lif Modelleri

Written by A_Simge

El örgüsü lif modelleri geçmişten günümüze yüzyıllardır kullanılmaya devam ediliyor. Siz de evinizde yapacağınız lif modelleri sayesinde hem şık hem de kullanışlı lif modelleri elde edebilirsiniz. Yüzyıllardır lif modellerinin kullanılması farklı ve benzersiz modellerin bulunmasına da neden oluyor. Lif modellerini kendinize, eşinize ya da çocuklarınıza yapabileceğiniz gibi aynı zamanda çeyiz sandıklarınız için de hazırlayabilirsiniz. Farklı modellerde yapacağınız el işi lif modelleri çeyiz sandıklarınızın daha dikkat çekici görünmesini sağlayacaktır.

El örgüsü lif modellerinin birçok farklı motif ve şekli bulunuyor. En şık lif modelleri için siz de yapacağınız lif modellerinin üzerine farklı renkler kullanarak çeşitli motifler işleyebilirsiniz. Çeyiz sandıkları için hazırlanan lif modelleri geçmişte daha çok kare ve yuvarlak olarak tasarlanırken, üzerine de farklı renklerde çiçek motifleri işleniyordu. Ancak günümüzde elbise şekilli, üzerinde lifin şekli ile uyumlu elbise motifi olan farklı çeşitler de ortaya çıkmış durumda.

Siz de yapacağınız lif modellerinin üzerine farklı motifler işleyerek benzersiz lif modelleri elde edebilirsiniz. Aşağıdaki yeni lif modellerinden ilham alarak kendi liflerinizi işlemeye hemen başlayabilirsiniz.

About the author

A_Simge

Leave a Comment