Genel

Evinizi Düzene Sokacak Pratik Bilgiler

Written by A_Simge

Özellikle kadınlar için evlerindeki düzen oldukça önemlidir. Evin toplu ve düzenli olması, kadınların içini rahatlattığı gibi aynı zamanda yapılan araştırmalar ev düzeninin insan ruh halini de kontrol ettiğini gösteriyor. Yani bir nevi ev içerisindeki karışıklık kişinin psikolojisini ve ruh halini de etkiliyor. Siz de aşağıdaki pratik uygulamaları hayata geçirerek evinizin daha düzenli olmasını sağlayabilirsiniz.

Gereksiz Eşyaları Düzene Koyalım

Siz de evinizde bir gün lazım olur diye gereksiz her şeyi çekmecenizde biriktiriyor musunuz? Yapı marketlerden alabileceğiniz gibi kendiniz de yapabileceğiniz bölmeli kutular sayesinde pil, ataç, raptiye ve benzeri küçük parçaların çekmece içinde düzenli kalmasını sağlayabilirsiniz.

Ütü ve Fazlalık Çantalar

Evinizde ütü koymak için ayırdığınız bir yer yok ise, duvara bir çivi çakarak ütüyü buraya asabilirsiniz. Böylece hem eviniz düzenli olacak hem de ütü her zaman elinizin altında olacak. Bu olay çantalar için de geçerli. Evinizde dolabın içine sığmayacak kadar fazla çanta varsa bu çantaları da aynı şekilde duvara astığınız çiviye asabilirsiniz.

Mutfak Havluları

Mutfak havluları, her zaman elinizin altında bulunması gereken araçlardan bir tanesidir. Ancak bu havluların astığınız yerden sürekli düşmesi hem hijyen hem de düzen olarak sorun çıkartıyor. Bunun için alacağınız bir çıt çıtı havluya dikebilir ve havlunun düşme sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

About the author

A_Simge

Leave a Comment