El İşi Hobi Genel

Görülmeye Değer En Güzel Mekik Örnekleri

Written by AdminÖrgü

Havlu ve tülbentlerin daha güzel görünmesini sağlamak ve güzel görünmesi için etrafına işlenen örgülerden biride mekiklerdir. Görülmeye değer mekik örnekleri ile sizde havlularınızın ve tülbentlerinizin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.
Tülbent kenarı için mekik örnekleri arasında en çok ufak çiçekler ve yaprak motifleri tercih edilmekte bu modelin yanı sıra boncuklu mekik örnekleri de tülbentler çok daha güzel görünecek. Renkli iplerle örülen mekikler arasına sıralı bir şekilde dizilen boncuklar ile çiçek motifleri de yapmak mümkün. Yaprak şeklinde yapılan mekik örnekleri, geometrik desenlerin oluşturduğu mekik modelleri de tülbent kenarlarını süsleyen en güzel mekik modellerindendir.
Havlularınızın kenarlarına da mekik modellerinden oluşan havlu kenarları örebilirsiniz. İster genç kızların çeyizine konulmak ister günlük ve misafirlerinizin kullanması için hazırladığınız havlularınızın daha güzel görünmesi için mekik modelinden oluşan havlu kenarları örebilirsiniz. Tülbentte olduğu gibi boncuklarla ya da çiçek motiflerinden oluşan mekik örneklerinin yanı sıra farklı bir model olan nazar boncuğu yahut çilek, elma gibi meyve motiflerinin oluşturduğu mekik modelleri de örerek havlularınızın kenarlarını süsleyebilirsiniz.

About the author

AdminÖrgü

Leave a Comment