El İşi Hobi

İnce Tığ Oyası Modelleri

Written by A_Simge

Türk geleneklerinde asırlardır yeri olan çeyiz sandıklarının vazgeçilmezleri olan ince tığ oyası modelleri geçmişte daha çok kullanılmasına rağmen günümüzde de varlığını korumaktadır. Yine geçmişten günümüze kalan klasik modelleri kullanabileceğiniz gibi isterseniz daha modern ve zarif yeni tığ oyası modelleri ve kullanabilirsiniz.

Yapım tarihi bu kadar eski olması ince tığ oyası modellerinin oldukça fazla olmasına neden oluyor. İşlemeleri deneyiminiz yoksa ilk başlarda zorlanarak yapabilirsiniz. Ancak biraz sonra eliniz alışınca daha hızlı sürece çok daha başarılı işler yaptığınızı siz de fark edeceksiniz. Tığ oyası modellerinin günümüzde klasik çeşitlerinin yanı sıra daha zarif ve ince modelleri tercih ediliyor. Siz de yapacağınız tığ oyası modellerine farklı desenler işleyerek yaptığınız işlemelere biraz daha hareketlilik katabilirsiniz. Tığ oyasını yapacağınız yazma ya da tülbentlerin renklerine uygun iplik renkleri seçerek çok daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Seçtiğiniz yazmanın tek renkli ya da çiçek desenli olması halinde, renkleri ile uyumlu çiçek desenli oya işlemeleri ile çok daha güzel bir görünüm sunacaktır. Ayrıca çeşitli boncuk seçenekleri ile de yapacağınız motifleri hareketlendirebilirsiniz. Aşağıdaki örneklerden yardım alarak siz de kendinize uygun modelleri hayata geçirebilirsiniz.

Yazma Kenarı Oya Modelleri 2016, İğne İşi Oya Örnekleri

Yazma Kenarı Oya Modelleri 2016, İğne İşi Oya Örnekleri

Sitemizde çok bakılanlar :

  • ince tığ oyaları

About the author

A_Simge

Leave a Comment