Çeyizlik Örgü Modeller El İşi Hobi Genel

Kanaviçe Yatak Takımı Modelleri

Written by A_Simge

Her ne kadar yapımı ilk bakışta zor görünse de kanaviçe sanatı, ihtiyacınız olan tüm malzemelere sahip olduktan sonra yapması oldukça keyifli el sanatlarından bir tanesidir. Özellikle gelin çeyizlerinde yatak odası takımları ve çeşitli parçalar için en değerli parçalar seçiliyor. Siz de çeyizinizin parlayan yıldızı olacak kanaviçe yatak takımı modelleri sayesinde dikkat çekici bir çeyiz sandığına sahip olabilirsiniz.

Yıllardan bu yana kullanılan kanaviçe, Türk geleneklerinin en değerli sanatlarından bir tanesidir. Günümüzde hazır olarak yatak takımı satan birçok firma bulunmasına karşın, çeyiz sandıklarında hala el emeği parçalar tercih ediliyor. Çeyiz sandıklarında yer alacak modellerin güzel görünmesinin yanı sıra emek içermesi de gerektiği için, kanaviçe yatak takımları çeyiz sandıklarının her zaman en değerli parçası olmuştur.

Kanaviçe yapabilmek için en ideal kumaşlardan birisi keten kumaşlardır. Keten kumaşların arası daha boşluklu olduğu için kanaviçe yapımı için daha  elverişlidir. Siz de kanaviçe yapımı için gerekli tüm malzemeleri topladıktan sonra yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Aşağıda sizin için bir araya getirdiğimiz farklı modellerden yardım alarak kendinize özel modeller tasarlayabilirsiniz.

 

 

About the author

A_Simge

Leave a Comment