Çeyizlik Örgü Modeller El İşi Hobi Genel

Kare Lif Modelleri

Kare Lif Modelleri 2017
Kare Lif Modelleri 2017
Written by A_Simge

Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başaran gelenekler arasında hiç kuşkusuz ki yeni evlenen kadınların çeyizleri yer alıyor. Çeyizlerde ise renk renk lif modelleri kendini gösteriyor. Her geçen gün yeni modeller ortaya çıkmakla birlikte lif modellerinde kendi hayal gücünüze bağlı olarak yeni motifler de ortaya koyabilirsiniz. Kare lif modelleri hem yapım aşamasında size kolaylık hem  de yüzlerce farklı çeşit sunacak.

Kare lif modelleri tasarlarken tamamen hayal gücünüze bağlı olarak istediğiniz tarzda lif örebilirsiniz. Ördüğünüz liflerde tek renk tercih edebileceğiniz gibi, birbirinden farklı renkler kullanarak çeşitli motifler de elde edebilirsiniz. Piyasada satılan lif modelleri genellikle seri üretim olduğu için el ile örülen modellerden çok daha düşük kalite sunuyor. Ayrıca modellerde kare, dikdörtgen ve oval olmak üzere birçok farklı şekli de tercih edebilirsiniz.

Daha kalın dokulu liflerden hoşlanıyorsanız, motiflerinizi şiş örgüsü ile tasarlayabilirsiniz. Ancak şıklıktan yanaysanız, tığ işi örgü lif modellerini tercih edebilirsiniz. Bu modelleri yapması diğerlerine göre biraz daha zor olsa da, ortaya çıkan eser ince işçiliği ile kendine hayran bırakacak.
About the author

A_Simge

Leave a Comment