Çeyizlik Örgü Modeller El İşi Hobi Genel

Örgü Penyeden Spiral Paspas Yapımı

Written by A_Simge

Siz de yapacağınız el örgüsü ürünler ile ev dekorasyonunuzun benzersiz olmasını sağlayabilirsiniz. Ev dekorasyonunuzda kullanacağınız ürünleri kendiniz yapacak olursanız, renk ve motif olarak benzersiz parçalar elde edebilirsiniz. Ayrıca eviniz için yapacağınız farklı aksesuarlar sayesinde mobilyalarınızın tarz ve rengini destekleyen motifler ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Örgü Penyeden El Örgüsü Spiral Yapımı

 

Evinizde örgü penyeden spiral paspas yaparak gerek evinizin hol bölümünde kullanabilir, gerekse banyoda kullanarak daha dikkat çekici ürünler çıkarabilirsiniz. Örgü penyeden spiral paspas yapabilmek için 4 farklı renkte penye ipe ve 8 numara plastik tığa ihtiyacınız var.

Halka ve spiral şekilli paspas yapabilmek için öncelikle halkanın merkez bölümü için 2 adet 2’li trabzan örüyoruz. Ondan sonra kullanmadığımız diğer iki rengi alarak 2 adet 2’li trabzan daha örüyoruz. Elimizde olan 4 farklı renkten yapılma trabzanların üzerine spiral şeklinde devam ederek örgümüzü örmeye başlıyoruz. Trabzanlara eklediğiniz örgüleri, paspas istediğiniz boyuta gelene kadar arttırarak devam ediyoruz. Siz de aşağıda sizin için bir araya getirdiğimiz farklı tarzlardaki paspas modellerinden ilham alarak kendinize örgü penyeden spiral paspas yapabilirsiniz.

About the author

A_Simge

Leave a Comment