Çeyizlik Örgü Modeller Örgü Yazma Örnekleri

Yeni Yazma Modelleri

Written by A_Simge

Herkesin çeyiz sandıklarında kullansın ya da kullanmasın yazma modellerine rastlanıyor. Yazma modellerinin geleneklerimizde bu kadar yer etmesi, yıllardan bu yana kullanılmasına ve modernleşmesine de neden oluyor. Siz de hazırlayacağınız çeyiz sandıklarında klasik modellere yer verebileceğiniz gibi aynı zamanda yeni yazma modelleri arasından tarzınıza uygun olanları seçerek daha gösterişli çeyiz sandıklarına sahip olabilirsiniz.

Yazma modellerinin her yörede farklı motifleri bulunuyor. Genellikle aynı bölgede yaşayan kadınların yaptıkları yeni modelleri birbirine göstermesi ile yayılan bu modeller zamanla o yöreye has motifler haline geliyor. Siz de klasik tarzda yazma modelleri istiyorsanız, kendi yörenizde kullanılan yazma motiflerini araştırabilirsiniz.

Yazma modellerinin farklı birçok modeli bulunuyor. Genellikle tığ ile yapılan tığ işi yazma modelleri yaygın olarak kullanılsa da bu modellerin iğne ile yapılanları da bulunuyor. İğne oyası yazma modelleri diğerlerine kıyasla daha zor ve meşakkatli olduğu için daha az tercih edilse de ortaya çıkan sonuç da daha dikkat çekici oluyor. Aşağıdaki değişik yazma modelleri arasından siz de kendi tarzınıza uygun olanları seçerek örmeye hemen başlayabilirsiniz.

About the author

A_Simge

Leave a Comment