Çeyizlik Örgü Modeller Genel

Yuvarlak Lif Modelleri

Written by A_Simge

El örgüsü ürünler yüzyıllardan bu yana kullanılmasına karşın, örgüye yeni başlayacak kadınlar genellikle işe lif örerek başlıyor. Lif örülmesinin nedeni ise liflerin diğerlerine göre daha küçük parçalar olması ve örmesinin daha kolay olmasıdır. El örgüsü lif modellerinin yapımı her ne kadar kolay olsa da çeyiz sandıklarının vazgeçilmez parçalarından bir tanesidir. Siz de kendinize ya da çocuğunuza yapacağınız yuvarlak lif modelleri sayesinde çeyizlerin çok daha dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz.

Lif modellerinin onlarca farklı seçeneği bulunuyor. Tercihinize bağlı olarak lifleri kare, dikdörtgen, kalp ve yıldız gibi şekillerde yapabileceğiniz gibi üzerine işlemek yerine direkt şekil olarak elbise ve gelin şekilli tasarlayarak daha dikkat çekici parçalara sahip olabilirsiniz. El örgüsü lif modellerinde 2017 yılında genellikle yuvarlak modeller tercih ediliyor. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi de yuvarlak modellerin her türlü lif motifine uyum sağlamasıdır.

Yuvarlak lif modellerinde daha sade motifler elde etmek istiyorsanız, lifleri tek renk iplikten örebilirsiniz. Tek renkten yapacağınız el örgüsü yuvarlak lif modelleri şıklığı ile dikkat çekerken, farklı renkler kullanarak yaptığınız modeller de canlılığı ile dikkat çekecektir.

About the author

A_Simge

Leave a Comment